cft

The Menu 2022 - Cały Film online - Lektor PL - Stream Free

Oglądaj The Menu (2022) z dubbingiem w języku portugalskim w jakości HD, film, który zostanie wydany w tym roku, można oglądać w streamingu, wskazany do bezpłatnego oglądania z rodziną i przyjaciółmi, Oglądaj wydane filmy online, Oglądaj filmy z Akcja online za darmo z pełnym dubbingiem 720p, 1080p, DvdRip, wysoka jakość.


user

ayo ngapload

a year ago | 4 min read

Oglądaj The Menu (2022) z dubbingiem w języku portugalskim w jakości HD, film, który zostanie wydany w tym roku, można oglądać w streamingu, wskazany do bezpłatnego oglądania z rodziną i przyjaciółmi, Oglądaj wydane filmy online, Oglądaj filmy z Akcja online za darmo z pełnym dubbingiem 720p, 1080p, DvdRip, wysoka jakość.

| HD 1080P | 4K UHD | 1080P-HD | 720P HD | MKV | MP4 | FLV | DVD |

▷▷ OBEJRZYJ ➦ kliknij tutaj, aby obejrzeć cały film za darmo

| All Languages | Hungary | English | Spanish | Franch | German | Italiano | Dutch | Japan |

Menu to amerykański horror z czarną komedią z 2022 roku, wyreżyserowany przez Marka Myloda, napisany przez Setha Reissa i Willa Tracy'ego, a wyprodukowany przez Adama McKaya, Betsy Koch i Willa Ferrella. W filmie występuje cała obsada, w skład której wchodzą Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy, Nicholas Hoult, Hong Chau, Janet McTeer, Reed Birney, Judith Light i John Leguizamo.

Menu miało swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto 10 września 2022 roku, a zostało wydane w Stanach Zjednoczonych 18 listopada 2022 roku przez Searchlight Pictures. Film otrzymał pozytywne recenzje od krytyków, którzy chwalili scenariusz i występy obsady

Kiedy zostanie wyświetlone menu?

Menu miało swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto 10 września 2022 r., A także miało swoją premierę w Stanach Zjednoczonych na Fantastic Fest w tym miesiącu. Został wydany 18 listopada 2022 roku w Stanach Zjednoczonych w 3211 kinach, co jest najszerszym wydaniem w historii Searchlight.

Reżyseria: Mark Mylod
Scenariusz: Seth Reiss / Will Tracy
Czas trwania: 1h 47m
Gatunek: Czarna komedia
Produkcja: USA
Premiera: 13 września 2022 (Światowa premiera)
18 listopada 2022 (Polska premiera kinowa)
Nagrody: Film dostał 1 nominację

Streszczenie

Tyler i jego partnerka Margot Mills wybierają się na wycieczkę łodzią do Hawthorne, ekskluzywnej restauracji należącej i prowadzonej przez znanego szefa kuchni Juliana Słowika, położonej na prywatnej wyspie. Inni goście biorący udział w kolacji to Lilian, krytyk kulinarny; jego redaktor Ted; zamożna para Richard i Anne; George, gwiazda filmu po premierze i jego osobista asystentka Felicity; oraz partnerzy biznesowi Soren, Dave i Bryce. Grupa jest pokazywana na wycieczce po wyspie przez szefa restauracji, Elsę, która zauważa, że Margot nie była gościem wyznaczonym przez Tylera na wieczór.

Kursy i monologi towarzyszące Słowikowi stają się stopniowo coraz bardziej niepokojące i gwałtowne. Na rozkaz Słowika jeden z pracowników popełnia samobójstwo, inny odcina palec gościowi, a personel chwyta gościa i sprowadza go z powrotem, gdy próbują uciec. Słowik stwierdza, że noc zakończy się śmiercią wszystkich. Ponieważ obecność Margot była nieplanowana, Słowik daje jej możliwość śmierci z personelem lub gośćmi.

Kim są bohaterowie filmu The Menu?
Ralph Fiennes as Julian Slowik
Anya Taylor-Joy as Margot Mills / Erin
Nicholas Hoult as Tyler
Hong Chau as Elsa
Janet McTeer as Lillian Bloom
John Leguizamo as George Díaz
Reed Birney as Richard Liebbrandt
Judith Light as Anne Liebbrandt
Paul Adelstein as Ted
Aimee Carrero as Felicity
Arturo Castro as Soren
Rob Yang as Bryce
Mark St. Cyr as Dave
Rebecca Koon as Linda Slowik
Christina Brucato as Katherine Keller
Adam Aalderks as Jeremy Louden
Matthew Cornwell as Dale
Peter Grosz as Hawthorne's sommelier

Produkcja Filmowa Menu

Will Tracy jadł obiad w Cornelius Sjømatrestaurant podczas swojego miesiąca miodowego, a następnie zasugerował Sethowi Reissowi historię zainspirowaną tym doświadczeniem.

W kwietniu 2019 roku ogłoszono, że Emma Stone i Ralph Fiennes wystąpią w Menu, w reżyserii Alexandra Payne'a. W grudniu scenariusz pojawił się na corocznej Czarnej liście, ankiecie, która wymienia najpopularniejsze filmy w fazie rozwoju. Od maja 2020 roku Searchlight Pictures zachowało prawa do dystrybucji, a Payne i Stone opuścili film z powodu konfliktów w harmonogramie, a Mark Mylod zastąpił Payne'a na stanowisku reżysera.

W czerwcu 2021 roku Fiennes ponownie dołączył do obsady. Anya Taylor-Joy rozpoczęła negocjacje w celu zastąpienia Stone'a (i została potwierdzona w następnym miesiącu), a Hong Chau i Nicholas Hoult dołączyli do obsady. John Leguizamo, Janet McTeer, Judith Light, Reed Birney, Rob Yang i Aimee Carrero dołączyli we wrześniu. W październiku Paul Adelstein, Arturo Castro, Mark St. Cyr, Rebecca Koon i Peter Grosz zostali potwierdzeni jako część zespołu.

Zdjęcia rozpoczęły się 3 września 2021 roku w Savannah w stanie Georgia z operatorem Peterem Demingiem. Filmowanie obejmowało wybrzeże wyspy Jekyll.

Konsultantami filmu było kilka osobistości ze świata wykwintnej kuchni, w tym projektant żywności Dominique Crenn, który odtworzył kilka dań ze swojej restauracji Atelier Crenn w San Francisco dla fikcyjnej restauracji Hawthorne, oraz reżyser drugiej jednostki David Gelb, który został sprowadzony do odtwórz styl filmu z serialu dokumentalnego Netflix Chef's Table. Christopher Tellefsen był montażystą filmu.

Recepcja Filmowa Menu

przebój

Na dzień 24 listopada 2022 r. Menu zarobiło 13,5 miliona dolarów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz 6,2 miliona dolarów na innych terytoriach, co daje łącznie 19,7 miliona dolarów na całym świecie.

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie Menu zostało wydane wraz z She Said i miało przynieść 7–10 milionów dolarów brutto z 3211 kin w weekend otwarcia, najszerszą premierę w historii Searchlight. Zarobił 3,6 miliona dolarów pierwszego dnia, w tym 1 milion dolarów z zapowiedzi w środowe i czwartkowe wieczory. Następnie zadebiutował do 9 milionów dolarów, zajmując drugie miejsce za spuścizną Czarnej Pantery: Wakanda Forever.

krytyczna odpowiedź

Na stronie agregującej recenzje Rotten Tomatoes 89% z 214 recenzji krytyków jest pozytywnych, ze średnią oceną 7,6/10. Konsensus strony brzmi: „Podczas gdy komentarze społecznościowe opierają się na podstawowych składnikach, The Menu dostarcza czarnej komedii z dużą ilością smaku”. Metacritic , który używa średniej ważonej, przyznał filmowi ocenę 71 na 100, na podstawie 45 krytyków, wskazując na „ogólnie pozytywne recenzje”. Widzowie ankietowani przez CinemaScore przyznali filmowi średnią ocenę „B” w skali od A + do F, a ludzie z PostTrak dali filmowi ogólną pozytywną ocenę 78%, z czego 52% stwierdziło, że zdecydowanie go poleciłoby.

Etykiety Google

Film Menu
Cały film Menu
Cały film Menu w języku polskim
MENu Cały film po polsku po łacinie

Upvote


user
Created by

ayo ngapload


people
Post

Upvote

Downvote

Comment

Bookmark

Share


Related Articles